Strona główna O Lipowcu Historia Turystyka Położenie Dojazd
 
     
 

 

 

 
 
     
  Turystyka

Lipowiec to piękna wioska położona w gminie Tereszpol, ze względu na wyjątkowe walory przyrodnicze i klimatyczne, na czyste, nieskażone wielkim przemysłem lasy i rzeki, stanowi ona wielką atrakcję turystyczną. Można tutaj zaobserwować żyjące na wolności przeróżne zwierzęta oraz bogatą florę z licznymi gatunkami chronionymi.

Znajdujące sie na terenie naszej wsi pola i lasy, wzgórza i doliny, rzeki, potoki i wąwozy tworzą niepowtarzalny klimat, zachęcający do aktywnego wypoczynku na łonie natury.

Niewątpliwie ogromnym atutem naszej miejscowości jest cisza, która czyni Lipowiec swoistą oazą spokoju, beztroskim zakątkiem, w którym można odpocząć od hałasu i zgiełku wielkich miast oraz zapomnieć o problemach dnia codziennego rozkoszując sie pięknem lipowieckiej przyrody.

Gości, którzy zechcą nas odwiedzić zapewne urzeknie panujący tu nastrój oraz malownicze widoki niezależnie od pory roku. Mamy nadzieję, że Lipowiec stanie sie dla turystów takim miejscem na ziemi, za którym sie tęskni i do którego się wraca.
 


A to kilka informacji o kwaterach agroturystycznych znajdujących sie w naszej wiosce:PROROCK - Urszula i Stanisław Borsuk

Lipowiec 183

tel: 0 84 641 88 94 GSM: 607 076 312

http://www.prorock-pl.com/

email: borsuk@prorock-pl.com

Gospodarze oferują turystom dwa domy wypoczynkowe położone na ogrodzonej, rozległej posesji, z ponad stuletnimi drzewami. Dom I posiada 3 sypialnie, duży pokój gościnny, nowoczesną kuchnię, trzy łazienki i duże tarasy.

Dom II posiada 4 sypialnie z łazienkami, nowoczesną kuchnię, duży salon oraz rozległy taras, z którego rozciąga się wspaniały widok. W tym domu mieszkają również gospodarze.

Na terenie posesji Państwa Borsuków znajduje się również budynek spełniający funkcję swoistego baru z suto zastawionym "szwedzkim stołem", w którym goście mogą spożywać posiłki. Istnieje również możliwość zorganizowania tutaj różnego typu imprez ( przyjęcia, bankiety, dancingi itp.) dla ok. 50 osób.

  
 POLANA - Elżbieta i Wojciech Popko

Lipowiec 185

tel: (084) 687 64 30 GSM: 600 351 980

email: polana@polana.info.pl

www.polana.info.pl

Dla gości przygotowano tutaj 5 pokoi: 1 dwuosobowy, 2 trzyosobowe i 2 czteroosobowe, 2 łazienki i 2 kuchnie. Do dyspozycji jest także salon z kominkiem i telewizorem. Gospodyni oferuje potrawy kuchni regionalnej. Na terenie gospodarstwa: plac zabaw dla dzieci, boisko do siatkówki, miejsce na ognisko.Istnieje również możliwość wynajęcia całego domu, gdyż gospodarze mieszkają oddzielnie.

Na Skarpie:

Do dyspozycji gości jest salon z kominkiem i aneksem kuchennym, 4 pokoje i łazienka. Specjalnością gospodarstwa jest wino z przydomowej winnicy.

Gospodarstwo posiada dużą świetlicę na spotkania integracyjne lub biesiady rodzinne.

  

 


POD OLCHAMI - Janina i Mieczysław Szeptuch

Lipowiec 15

tel: 084 687 63 96; GSM: 698 918 596

Dla gości udostępniony jest drewniany dom. Posiada on 11 miejsc noclegowych w trzech pokojach, kuchnię z wyposażeniem, łazienkę i taras.

Na ogrodzonym podwórzu jest miejsce na parking, grilla, jest piaskownica, huśtawka, a także miejsce na ognisko.

Atutem gospodarstwa są zwierzęta i ptactwo domowe, darmowe mleko dla gości, a dla chętnych robienie masła i domowe nalewki.

Istnieje możliwość skorzystania z domowych obiadów, a także pomocy w pracach gospodarczych.

  

 


POD ORZECHEM

LIPOWIEC 154

tel. 0 506 873 771

Dla gości udostepnione sa 2 sypialnie 3 osobowe 2 2-osobowe, 2 duze lazienki z wannami oraz duzy salon. Gospodarstwo serwuje obiadokolacje. Szczegolnie mile widziane sa rodziny z dziecmi. Plac zabaw z piaskownica, zwierzeta. Milo spedzone wakacje rodzinne.

W imienu właścicieli gospodarstw agroturystcznych serdecznie zapraszamy wszystkich do korzystania z naszych usług. Jestesmy pewni, iż po skończonym urlopie i powrocie do swych codziennych zajęć, będą Państwo miło wspominać wypoczynek w naszym niewielkim, aczkolwiek urzekającym swym pieknem Lipowcu.

Zapraszamy

 

 

 
 
         
  Polecamy      
 
KWATERA AGROTURYSTYCZNA PROROCK

Urszula Borsuk

www.prorock-pl.com

Lipowiec 183
tel. (0-84) 641 88 94
tel. kom 0 607 076 312
tel. kom 0 692 308 866
e-mail: borsuk@prorock-pl.com

  
 
         
 
     
 
     
© Lipowiec.com 2012 Wszystkie prawa zastrzeżone.  

projekt i wykonanie: kustra